Wersja: 21.09.2005
| Pobrań: 1609
| Obowiązuje
do: 2013-11-12
Opis: ZUS ZZU (archiwalny) Zgłoszenie zapytania ubezpieczonego
Ubezpieczony może złożyć zapytanie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na druku ZUS ZZU.
W części I ubezpieczony uzupełnia swoje dane identyfikacyjne.
W części II określa zakres informacji, jakie chce uzyskać z ZUS. Zaznacza, czy informacja ma dotyczyć danych ubezpieczonego zgłoszonych przez płatnika, danych o członkostwie w otwartym funduszu emerytalnym (OFE), danych o Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia, danych o składkach przekazanych do OFE w danym okresie, danych o składkach i/lub świadczeniach wykazanych przez płatnika w imiennych raportach miesięcznych przekazywanych do ZUS.
W punkcie a) ubezpieczony wpisuje okres, za który chce uzyskać informacje dotyczące składek na ubezpieczenie społeczne.
W punkcie b) wskazuje okresy, za które chce uzyskać informacje dotyczące składek na ubezpieczenie zdrowotne.
Część c) dotyczy wypłacanych świadczeń (zasiłki: rodzinne, pielęgnacyjne, wychowawcze, chorobowe, opiekuńcze, macierzyński, porodowy, wyrównawczy, świadczenie rehabilitacyjne, ewentualnie inne świadczenie). Ubezpieczony wpisuje nazwę świadczenia, o które chce zapytać.
Ubezpieczony uzupełnia także dane płatnika składek, który zobowiązany był do przekazywania dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS.
W kolejnych częściach ubezpieczony określa, w jaki sposób Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma przekazać odpowiedź na jego zapytanie.
Podstawa prawna:
Ustawa z dn. 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego. (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.); Ustawa z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne. (Dz. U. z 2005 r. Nr 64, poz. 565 z późn. zm.); Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych. (Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 z późn. zm.)
Nota prawna:
PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.
Format XML dla programistów: