PZT Protokół zniszczenia towaru

Wersja: 07.06.2017 | Pobrań: 670
Brak głosów

Opis: PZT Protokół zniszczenia towaru

Protokół zniszczenia towaru służy do udokumentowania zniszczonego lub utraconego towaru handlowego.
Przedsiębiorca może ująć zniszczone towary w kosztach uzyskania przychodu wyłączenie w sytuacji, gdy nie stało się to z jego winy. Dlatego warto zgromadzić potrzebne dokumenty, które poświadczą, że właściciel firmy nie miał wpływu na szkodę i dołączyć je do protokołu.

W kolumnie "Cena" oraz "Wartość" czynni podatnicy VAT podają wartość wyrażoną w kwocie netto, natomiast podatnicy zwolnieni z VAT wykazują wartość brutto.

Podstawa prawna:

Obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 18 kwietnia 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (Dz.U. 2014 poz. 1037).

Podobne formularze:

Grupa formularzy:

Nota prawna:

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Format XML dla programistów:

Komentarze użytkowników:

Dodaj Twój komentarz

 
Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.