ZUS RSO Wniosek o odroczenie terminu płatności składek

Wersja: 1328/17 | Pobrań: 539 | Obowiązuje od: 2017-04-01
Brak głosów

Opis: ZUS RSO Wniosek o odroczenie terminu płatności składek

Wniosek przeznaczony jest dla:

  • płatników składek, np. prowadzących działalność gospodarczą,
  • osób mających problem z opłacaniem przyszłych składek.
     

Za pomocą tego wniosku możesz również zwrócić się o:

  • zmianę warunków umowy, jeżeli składki zostały odroczone, ale chcesz zmienić warunki ich spłaty,
  • utrzymanie w mocy umowy, jeżeli składki zostały odroczone, ale nie realizujesz umowy zgodnie z określonymi w niej warunkami (zachodzą okoliczności, które powodują zerwanie umowy),
  • zakwestionowanie sposobu rozpatrzenia wniosku, jeżeli rozpatrzyliśmy Twój wniosek o odroczenie, ale rozstrzygnięcie Cię nie zadowala i chcesz, abyśmy Twoją prośbę o odroczenie rozpatrzyli ponownie.

Więcej informacji na temat rodzajów pomocy publicznej możesz uzyskać w placówkach ZUS u doradców ds. ulg i umorzeń, na www.zus.pl lub pod numerem Centrum Obsługi Telefonicznej 22 560 16 00.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 ze zm.)- art. 29 i 30.
Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.)

Formularze archiwalne:

Podobne formularze:

Grupa formularzy:

Nota prawna:

PAMIĘTAJ! Gdy wypełnisz formularz - przeczytaj go uważnie w wersji ostatecznej lub skonsultuj się ze specjalistą! Udostępnione przez nas wzory druków, formularzy, pism, deklaracji lub umów należy zawsze właściwie przetworzyć, uzupełnić lub dopasować do swojej sytuacji. Pamiętaj, że podpisując dokument kształtujesz nim swoje prawa lub obowiązki, zatem zachowaj należytą uwagę przy zmianach i jego wypełnianiu. Ze względu na niepowtarzalność każdej czynności, samodzielnie lub na podstawie opinii specjalisty musisz ocenić, czy wykorzystany formularz zastał zastosowany przez Ciebie odpowiednio do stanu faktycznego, prawnego lub zamierzonego celu.

Format XML dla programistów:

Komentarze użytkowników:

Dodaj Twój komentarz

 
Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.